Bibliotekscaféen:

bibliotekscafe.sinding@gmail.com

Hanne Marie Knudsen Tlf. 40294629
hmk@knudsensyd.dk

Else Nielsen 60198516

tage@energipost.dk

Dorte Koszowski Wirenfeldt

dokowi@gmail.com

Anne Bender Tlf. 28527210

teamtandskov@mail.tele.dk

Kaj Henriksen 23 42 70 35

ingeliseogkaj@gmail.com

Per Nørgaard Nielsen 50572454

fysper@yahoo.dk

Lene Moesgaard Thomsen 28443883

moesgaardthomsen@gmail.com

Karen Huus 20228328

karenehuus@gmail.com/

kaeh@km.dk

Esther Nikolajsen 51161862

jeniko@fibermail.dk

Ruth Grant 29679269

Ruthgrant05@gmail.com

Stewart Grant 24602581

s.grant@fibermail.dk

Efterløns- og Pensionistforeningen

Formand: Jørgen Nikolajsen: 21782388

mail: jeniko@fibermail.dk

Næstformand: Hans Lyster: 86855810/20119810


Sekretær:

Birgit Mikkelsen: 23865835


Medlem: Martha Pedersen: 86855163

Medlem: Birtha Christensen 23461889


Regnskabsfører:

Henning Busch Nielsen 61349744

Forsamlingshuset:

Form.: Annemette L. Bøgh

Tlf. 42800340

annemette.bogh@gmail.com

Næstform: Hanne A. Holst

Tlf. 24643550

hanneholst@hotmail.com

Maren Gadegaard

Tlf: 41438600

marengadegaard@gmail.com

Søren Koldbro

Tlf 29267071

s.koldbro@gmail.com

Thomas Ravn Jakobsen

Tlf: 29874573

trjakobsen@gmail.com

Suppleant: Børge Kristiansen

Tlf. 24660624

Kasserer: Børge Mikkelsen
Tlf 23 23 12 20

bbm@fiberpost.dk

annemette-6365.jpg
hanne-6354.jpg
maren-6352.jpg
søren-6369.jpg
thomas-6348.jpg
børgeK-6357.jpg
børgeM-6359.jpg

Udlejning:

Lars Dolmer

Tlf: 22788992

Tlf. tid hverdage kl. 16 – 18

sinding.udlejning@gmail.com

Tlf. tid hverdage ml. kl. 16-18

Sindingnyt

Dorte Wirenfeldt

Tlf. 40445873

Karen Busch Nielsen

Tlf. 25530519/86855219

sindingnyt@gmail.com

Sinding Revy- og dilettantforening

Sinding Revy- og dilettantforening

Nina Dissing Nielsen 86855267/24202749

nina-np@nielsen.mail.dk

Maren Gadegård

Karin Pedersen

Lars Brinkmann, suppleant

Sinding Øllaug

Per Lund Tlf.: 86855141

Søren Bjerg Jensen Tlf.: 60671113

Sindingbeer@gmail.com

Martin Knudsen Tlf.: 51602678

Lokal- og

slægtshistorisk

forening


Poul Erik Bach

86859027

fam.bach@privat.dk


Bent Frits Nielsen

40306747
bent@flora-danica.dk


Elva Lundorff Jensen

86827724
elva.ole@gmail.com


Karen Nielsen

86855219 / 25530519

buschengmarksgaard@gmail.com


Jørgen Brendstrup

86859025
nisset@post10.tele.dk

Skægkærområdets

Lokalråd


Sindings repræsentant Klaus Hansen

86855502/40404502
teamtandskov@mail.tele.dk

Baubjerg Stien:  
Bruno Pedersen Tlf.86855275/26513042


Trine Aagaard Andersen

Tlf. 86855298 elling@ellinggroent.dk


Børge Kristiansen

Tlf.  24660624


Leif Voetmand. Tlf. 86855598

Sindingweb:

Jørgen Ploug

Tlf: 20949896

sindingweb@gmail.com

SindingRummet:

 

Udlejning: Lene Rasmussen

Tlf.: 86 85 57 36 /30 11 71 66

leneras@hotmail.dk

Jannie Husted

Tlf. 50947990

ahjh@mail.dk


Hanne Marie Knudsen

Tlf.40294629

hmk@knudsensyd.dk

 

Mette Nørskov Eriksen

Børge Mikkelsen, kasserer

Sindingteltet

 

Leje af teltet:
John Gammelgaard

29474717

john.gammelgaard@gmail.com

Menighedsrådet:

 

Sindings repræsentanter i det

fælles menighedsråd:

 

Bodil Byskov

Tlf. 86 85 56 78/51 89 63 10

pbbyskov@gmail.com

 

Anne Marie Dolmer

Tlf:  86 85 60 58

dolmer@dadlnet.dk

 

Jeanette Svendsen

22 52 10 42

jvhs74@gmail.com

 

Sognepræst Mette Skaarup Glowienka

Tlf: 86855024/ 21149590

 

Præst Kresten Thue Andersen

Tlf: 51152766

kta@km.dk

 

Kirketjener Steen Brødløs

Tlf: 22961589

sbroedloes@danmark.nu

Sinding Kulturforening

Jannie Husted

Tlf. 50947990

ahjh@mail.dk

Merete Hede Nielsen

Tlf.: 22 34 06 39

1.suppl.:Lars Brinkmann

Tlf.50574510

larsfrasindin@gmail.com

2. suppl.: Karen Busch Nielsen

Tlf. 25530519/86855219

buschengmarksgaard@gmail.com